Tudjuk, a 2011-2012-es évadot beharangozó sajtótájékoztatón robbant ki a napokban is tartó botrány: Alföldi Róbert, a Nemzeti Színház igazgatója azt mondta egy riporternőnek: "Önnek pedig kívánok ilyen orális szexet, innentől kezdve egész életében". A direktornak csütörtökön van jelenése Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszternél.
Az esetet a "Nemzeti 1-esnek" nevezett YouTube-híradó robbantotta ki, a sajtótájékoztatón riporterük, bizonyos S. Szilvia érdeklődött arról, hogy nem gondolja-e Alföldi, hogy le kellene mondania, miután - figyelem! - "Nagy úr írói műveit ilyen provokatív és megosztó módon vitte színpadra".
A - comment:com blog által már bevizsgált és nem ismertetett okokból továbbra is kísérletinek nevezett - híradó munkatársának kérdésére Alföldi is visszakérdezett. Nem véletlenül: talán elkerülte valami a figyelmünket, de többszöri nekifutásra sem találtunk olyan előadást a színház bemutatói között, ami bizonyos "Nagy úr" írói terméke lenne.

De nem adtuk fel: megpróbáltuk beazonosítani, ki lehetett a szóban forgó személy, mégha kissé távoli is a kapcsolat a kérdésben szereplő név és a valódi személy között.
Találtunk két Parti Nagy Lajos-darabot: az egyiket a Gobbi Hilda Színpadon játsszák, címe: Molière: Tartuffe.
Ez a verzió tehát szépséghibás, még akkor is, ha nem vesszük számításba azt a tényt, Parti Nagy Lajost mindig Parti Nagyként emlegetik. Molière, a francia drámaíró művét nem nevezhetjük Nagy úr írói termékének.
A vendégjátékok között van a másik lehetséges nyertes: szintén Parti Nagy Lajos műve (a Nagyok sora egyébként vele véget is ér), A hét asszonya /SzépRóza-monológok/ című. Itt szintén csalódnunk kellett: a rendezőn, a producereken, a produkciós asszisztensen, a fény-jelmez-díszlet felelősökön kívül egyetlen személy vesz részt a produkcióban: a főszereplő, Csákányi Eszter. Hihetetlen lenne, ha az egyszemélyes monológ-darabot provokatív és megosztó színben látná a Nemzeti-1 híradó. Ezen kívül nehezen elképzelhető, hogy a magyar író művét Magyarországon valaki "provokatív és megosztó" módon mutatja be, úgy, hogy a szóban forgó híradót zavarja a megoldás, de az írót nem.
Nemzeti Színház - Új bemutatók
Madách Imre: Az ember tragédiája
Esterházy Péter: Én vagyok a Te
Kovács Márton - Mohácsi István - Mohácsi János: Egyszer élünk avagy a tenger azontúl tűnik semmiségbe
Csehov: Három nővér
Fejes Endre - Presser Gábor: Jó estét nyár, jó estét szerelem
Térey János: Jeremiás avagy Isten hidege
Heiner Müller: Kvartett
Závada Pál: Magyar ünnep
Zárójel: legutóbbi, május 24-i adásában az N1 Híradó tovább üti a vasat: "Hazudott Réthelyi Miklós a Parlamentben, amikor azt mondta, május 23-ára berendelte Alföldi Róbertet az irodájába."

Utolsó kommentek